Blog navigation
 • Dönemsel Sorunların Çözümü: Aslanpençesi
  Dönemsel Sorunların Çözümü: Aslanpençesi
  219 kez okundu

                                                    Çok farklı çeşidi  bulunan aslanpençesi dağlık alanlarda yetişir. Boyutlarının ot ile çalı arasında değişen aslanpençesi çiçeklerinin rengi sarıdan yeşile doğru değişiklik gösterir. Aslanpençesine farklı yerlerde verilen birçok isim vardır. Bunlardan bazıları;aslan kulağı, kadın mantosu, aslan otu, tavşan ayağı, harmani otu, pelerin otu, şebnem otu, aslanyağı otudur. Hava olayları hakkında da bizlere bilgiler verir. Eğer yapraklarının üstünde...

  Devamını oku
 • RAHAT BİR GÜN GEÇİRMENİN SIRRI: ADA ÇAYI
  RAHAT BİR GÜN GEÇİRMENİN SIRRI: ADA ÇAYI
  177 kez okundu

  ADA ÇAYI     Ada çayı çağlar boyunca tüm medeniyet ve kültürlerde sıklıkla tercih edilen şifalı bir bitkidir.   Aromatik ve tıbbı bir bitki olan ada çayı ballıbabagiller ailesine ait bir türdür. Çeşitli kullanım alanına sahip olan ada çayının bilinen beş binden fazla çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde yoğun olarak yetiştirilen ada çayı genel olarak orta doğu ve akdeniz bölgesinde bulunur. Yetiştiği bölgeye göre farklı isimlerle bilinen ada çayının diğer isimleri acı elma otu ve diş otudur....

  Devamını oku
 • ADA ÇAYI YAĞI
  ADA ÇAYI YAĞI
  182 kez okundu

  Ada çayı çağlar boyunca tüm medeniyet ve kültürlerde sıklıkla tercih edilen şifalı bir bitkidir. Aromatik ve tıbbı bir bitki olan ada çayı ballıbabagiller ailesine ait bir türdür. Çeşitli kullanım alanına sahip olan ada çayının bilinen beş binden fazla çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde yoğun olarak yetiştirilen ada çayı genel olarak Mezopotamya ve Akdeniz bölgesinde bulunur. Yetiştiği bölgeye göre farklı isimlerle bilinen ada çayının diğer isimleri acı elma otu ve diş otudur.

  Devamını oku
 • Bitkisel Ürün Nedir?
  Bitkisel Ürün Nedir?
  729 kez okundu

  Son dönemde bireyler ilaçların zararlı etkilerinden dolayı bitkisel ürünlere yönelmiştir. Ancak bitkisel ürünlerin ne olduğundan emin olmayan ve ne işe yaradığını merak eden okuyucular ise bitkisel ürünler hakkında sıklıkla araştırma yapmaya başlamıştır. Bizler de değerli okuyucularımız için bitkisel ürünlerin ne olduğunu, nasıl faydaları olduğu hakkında okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

  Devamını oku
 • Bitkisel Gıda Nedir?
  Bitkisel Gıda Nedir?
  429 kez okundu

  Gıdalar hayvansal ve bitkisel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki gıda türünün birbirinden farklı önemli vitamin zenginlikleri bulunmaktadır. Değerli okuyucularımız için hazırladığımız yazımızda www.bitkiselgida.com internet adresinde bulabileceğiniz sağlıklı bitkisel gıdalar hakkında birkaç bilgi vereceğiniz.

  Devamını oku
 • CİLT DOSTU: PAPATYA YAĞI
  CİLT DOSTU: PAPATYA YAĞI
  91 kez okundu

  PAPATYA YAĞI Muhteşem dokusunun ve kokusunun yanı sıra insanlara şifa vermektedir. Genel olarak mayıs ayında toplanıp işlenen papatya zengin bir içeriğe sahiptir.  Duyarlı ve problemli ciltlerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğe sahiptir.

  Devamını oku
 • SİYAH İNCİDEN GELEN SAĞLIK : ÇÖREK OTU YAĞI
  SİYAH İNCİDEN GELEN SAĞLIK : ÇÖREK OTU YAĞI
  214 kez okundu

  Çörek Otu Yağı Genel olarak Doğu Avrupa, Batı Asya ve Orta Doğu'da yetişen çörek otu bitkisi binlerce yıldır çeşitli alanlarlarda kullanılmaktadır. Küçük hilal şekline benzeyen çörek otu insanların gözünde siyah bir inciyi andırmaktadır. Siyah renginin asaleti sayesinde sunumlarda genellikle tercih edilenler arasındadır. Çörek otunun içerisinde antioksidan ve antienflamatua bileşenler bulunur. Bu bileşenler sayesinde hastalıklarda kullanılmaktadır.

  Devamını oku
 • Süs Bitkisinden Farmakolojiye (Aloe vera)
  Süs Bitkisinden Farmakolojiye (Aloe vera)
  528 kez okundu

  İlk çağlardan beri ölümsüzlük bitkisi olarak anılan aloe vera sağlık sorunlarında kullanılan önemli bir  bitkidir. Son yıllarda da kremlerin, yağların, ilaçların vazgeçilmez unsuru olmuştur.

  Devamını oku
Showing 1 to 8 of 8 (1 Page)